FB Skip to main content

Firma Solentro została założona przez braci Schildfat, Hampusa i Tobiasa na początku 2008 roku. Bracia pojawili się w serialu Dragon´s Den i wywołali spore poruszenie, ponieważ odrzucili inwestycję 200 000 euro oferowaną przez smoki. Dziś Solentro rozszerzyło działalność na cały świat. Aplikacja internetowa jest całkowicie oparta na sieci i bezpłatna. Usługi Solentro są obecnie dostępne w języku szwedzkim, niemieckim, duńskim, norweskim, fińskim, hiszpańskim, włoskim, holenderskim, francuskim oraz angielskim i ma klientów w ponad 30 krajach. Solentro stawia sobie za cel udostępnianie najlepszego i najłatwiejszego sposobu na stworzenie spersonalizowanej książki lub fotoksiążki.

Członkowie zarządu

Peter Jungbeck, prezes zarządu

W 1982 roku Peter Jungbeck założył Euroflorist i był jednym z pionierów w dostawie kwiatów z wykorzystaniem Internetu już w 1995 r. Peter Jungbeck był prezesem firmy od początku aż do swojej rezygnacji we wrześniu 2008 roku. Następnie był członkiem zarządu i drugim co do wielkości właścicielem spółki będącej czołową kwiaciarnią internetową w Europie z obrotem w wysokości prawie 2 miliardów SEK rocznie, aż do sprzedaży całej spółki w grudniu 2021 roku.

Hampus Schildfat, członek zarządu

Posiada tytuł licencjata literatury i filmu z Uniwersytetu w Lund i Uniwersytetu Kalifornijskiego w Santa Barbara. Wcześniej był analitykiem scenariuszy w Spyglass Entertainment w Hollywood przy produkcjach takich jak 27 Dresses (2008). W Szwecji pracował w szwedzkiej branży filmowej z Göta Kanal 2, Rosa-the movie i Arn. Ponadto był kierownikiem projektu i dyrektorem artystycznym w agencji reklamowej, która współpracowała z klientami takimi jak Leaf czy Findus. Lubi jeździć na deskorolce do tego stopnia, że od czasu do czasu łamie mu rękę, a ponadto jest zapalonym surferem. Założyciel i prezes Solentro od 2008 roku.

Tobias Schildfat, członek zarządu

Posiada tytuł magistra w zarządzaniu handlowym ze specjalizacją w zarządzaniu i marketingu z Uniwersytetu w Lund oraz Napier Business School w Edynburgu. Pracował w kilku branżach: jako makler giełdowy w Handelsbanken, jednej z głównych instytucji finansowych w Szwecji, oraz jako dyrektor w Findus, jednej z największych szwedzkich firm spożywczych. Ponadto jest autorem wielu publikacji, a jego książka „Vägen till din första miljon” natychmiast znalazła się na szczycie listy bestsellerów z ponad 100 000 sprzedanymi egzemplarzami. Wizytujący wykładowca marketingu na Uniwersytecie Johna Cabota w Rzymie. Jako nastolatek zakochał się w surfingu i nadal darzy sport wielką pasją. Założyciel i prezes Solentro od 2008 roku.


Nowości
bottom-banner-close